Inne

W jaki sposób zadbać o rozgłoś naszego wydarzenia?

Wiele osób zastanawiając się nad tym, w jaki sposób rozpromować swoje wydarzenie, myśli tylko o reklamie w internecie. Zapomina się jednak o tym, jak skuteczne potrafią być jednak bardziej tradycyjne metody.

Czy opłaca się jeszcze drukowanie plakatów?

W czasach, kiedy wszystko przeniosło się do internetu, bardzo mało osób myśli w ogóle jeszcze o innych formach reklamy. Plakat może i niekoniecznie będzie miał takie zasięgi jak dobrze promowany post. Jednak zaletą takiego plakatu jest fakt, że nie musi być on promowany. Jeśli tylko kupimy odpowiednie miejsce na tablicy, w miejscu gdzie przechodzą ludzie, to nawet w dobie pandemii przyciągniemy zainteresowane osoby. Zalety jednak na tym się nie kończą. Zdarza się nierzadko

, że ktoś nie posiada konta na najbardziej popularnych mediach społecznościowych. Dlatego, jeśli będziemy promować się tylko w internecie, jest spore ryzyko, że do wielu osób nie trafimy. Trzeba to brać pod uwagę zwłaszcza wtedy , kiedy nasze wydarzenie jest skierowane do osób starszych, które nie posiadają kont na mediach społecznościowych.

Jakie są minusy reklam w internecie?

Bardzo często powtarzanych problemem jest to, że reklamując się w internecie, możemy sporo ryzykować. Nawet jeśli będziemy spamować naszymi postami, to jest szansa, że nie będą one klikane. Może to wynikać z faktu, że teraz, kiedy reklama przeniosła się do internetu, wiele osób po prostu scrolluje wszelkie wydarzenia bez namysłu. Użytkownicy serwisów społecznościowych są po prostu zmęczeni, ciągłymi powiadomieniami i zaproszeniami. Z tego właśnie powodu, drukowanie plakatów wciąż może mieć sens.

Warto jest jeszcze zaznaczyć, że papierowa reklama, dla wielu może okazać się ciekawa, ze względu na nietypowość. Jeśli wykorzystamy papier wysokiej jakości połączony do tego z odpowiednią grafiką, na pewno przyciągnie oko niejednej osoby. Dlatego chcąc zadbać o dobry plakat

, upewnijmy się o gramaturze papieru itp. Poza tym drukowanie plakatów pozwala na otworzenie sobie drogi do nowych klientów. Ze względu na to, że bardzo dużo osób rezygnuje z mediów społecznościowych ze względu na ich złą reputację, drukowanie plakatów i ich rozwieszanie jest skuteczną drogą dotarcia do nich.