Inne

Co powinniśmy kupić do ogrodu?

Niejednokrotnie, gdy urządzamy nasze mieszkanie i ogród, zapominamy o tym, co powinno znaleźć się w tym ostatnim. Okazuje się, że bardzo chętnie kupujemy meble oraz donice, a także sadzimy rośliny. Perfekcyjnym jednak rozwiązaniem będzie również kora ogrodowa, która występuje w bardzo wielu najróżniejszych wariantach. Jest to jednak bardzo praktyczne rozwiązanie. Zapewnia nam wysoki poziom estetyczny, ale nie tylko. To po prostu bardzo popularna ściółka, która będzie zapobiegać, chociażby wysychaniu gleby. Poza tym znacznie ogranicza rozwój chwastów.

Jak powinna być dobierana kora kompostowa?

Jeżeli więc zdecydujemy się już na takie zakupy, musimy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim musimy tu mieć na uwadze przecież kwestie pielęgnacyjne. Nawet niezbyt doświadczeni ogrodnicy wiedzą , że chodzi tu o ochronę korzeni przed przymarzaniem, ale także utrzymanie w glebie ciepła. Nie od dziś wiadomo

, że do ściółkowania perfekcyjnie będą się nadawać właśnie materiały naturalne. Będą one w trakcie rozkładu jeszcze wzbogacać glebę przecież w materię organiczną. W ten sposób poprawiać się będzie jej żyzność, a także struktura. Jeżeli więc już będzie wybierana kora kompostowa, to musimy zwracać uwagę na to na przykład, że kora z drzew iglastych będzie mieć odczyn kwaśny, a więc będzie się nadawać głównie pod kątem roślin kwasolubnych takich jak borówki albo żurawiny, czy też wrzosy. Z drugiej strony kora drzew liściastych to odczyn zasadowy. Będzie więc dobra, jeżeli w ogrodzie mamy lawendę albo goździki, czy też krwawniki. Dużo więc zależy od tego, jakie rośliny już posadziliśmy.

Kto pomoże nam dopasować korę ogrodową?

Naturalnie bez względu na to, jakie konkretnie produkty będą nas interesowały, nie zawsze jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i nie zawsze będziemy wiedzieli, która kora będzie dedykowana dla nas. W takich okolicznościach na szczęście możemy liczyć na specjalistów. Doradcy klienta sprzedający produkty ogrodowe z pewnością błyskawicznie dobiorą nam te produkty.