Inne

Problemy ze skupem złota

Inwestowanie w złoto jest dla wielu osób bardzo kuszącą ofertą. Niestety, tak jak na każdym rynku, można trafić na oszustów. Polują oni na nowe osoby, które chcą zacząć swoją przygodę ze złotem, albo na osoby, które akurat chcą kupić złoto, ale nie posiadają wiele pieniędzy. Cena skupu złota u oszustów jest bardzo atrakcyjna, dlatego ludzie dają się na to często łapać.

Dlaczego cena skupu złota używana jest jako wabik?

Zazwyczaj oszuści, starając się złapać ofiarę, nie celują w doświadczone osoby (choć i takie sytuacje się zdarzają), raczej wolą złapać świeżaka. Osoby, które nie siedzą na rynku złota, często nie wiedzą o tym, że jeśli cena skupu gdzieś, jest mocno korzystna dla nas, to zazwyczaj coś jest nie tak. Jednak nie znając się na temacie, niektórzy myślą, że trafiło się ślepej kurze ziarno. Nawet jeśli nasza inwestycja nie będzie duża, to jeśli oszukują oni tak kilkadziesiąt osób miesięcznie, to spokojnie zarobić dużo pieniędzy. Każda nowa osoba szuka szybkiego sposobu zarobku, dlatego oczywiste oszustwa, stają się dla niektórych niewidoczne.

Często osoby sprzedające złoto w postaci biżuterii, mogą nas bardzo łatwo oszukać. Na pewno nie raz spotkaliśmy się na allegro z produktami, które muszą być szybko sprzedane, dlatego są tańsze. Czasem można nawet trafić na złote łańcuszki itp. które ze względu na szybką potrzebę sprzedaży, mają niską cenę. Nie dajmy się na to zabrać. Jeśli ktoś chciałby szybko sprzedać złoto

, to wybrałby się do lombardu albo jubilera, gdzie dostałby uczciwą cenę za produkt.

Jak zabezpieczyć się przed oszustwem?

Po pierwsze, zanim kupimy złoto, upewnijmy się, jaka jest cena skupu złota w zaufanych sklepach. Upewnijmy się także, czy osoba, która nam to sprzedaje była przez kogokolwiek sprawdzona, albo żeby pozwoliła nam obejrzeć towar na żywo. Jeśli będziemy spotykali się na żywo, to warto udać się do jubilera, który upewni nas, że nie jest to żadna podróbka. W wypadku skupu złota i innych rzeczy w cenach wyższych niż te rynkowe zawsze zachowujemy czujność.