Inne

Jak prawidłowo czyścić srebrną biżuterię?

Pomimo swojej wszechstronności srebro jest metalem delikatnym w porównaniu z wieloma powszechnie używanymi metalami – może szybko ucierpieć przez nalot, plamy lub rysy. Wiele osób unika czyszczenia srebrnych elementów, z racji tego, iż ten metal jest tak delikatny, a nalot wydaje się tak nieodwracalny. Jednak każda dobra hurtownia srebrna podkreśla, jak ważne jest prawidłowe czyszczenie.

Domowe środki czy te, które oferuje hurtownia srebra?

Używanie zwykłych artykułów gospodarstwa domowego do czyszczenia srebra, takich jak pasta do zębów lub soda oczyszczona, zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia srebra ze względu na właściwości ścierne produktu. Srebrny połysk jest również nieco ścierny i może być bardzo toksyczny. Często zawiera zarówno węglowodory, jak i amoniak, co może prowadzić między innymi do trudności w oddychaniu przy wdychaniu i podrażnień skóry. Unikaj takich rozwiązań, zamiast nich lepiej zapytaj jakie specjalne środki ma do zaproponowania hurtownia srebra online bądź lokalna.

Dobra hurtownia jak https://szuchman-gold.pl/ będzie mieć do zaproponowania środek, który jest nieścierny i niekorozyjny, dzięki czemu może bezpiecznie przywrócić połysk srebrnej biżuterii i przywrócić do życia zmatowiałe srebrne kolczyki , czy pierścionki. Jest to również propozycja nietoksyczna i łatwo się spłukuje – wolna od ciężkich oparów i drażniących dla skóry osadów.

O czym jeszcze pamiętać przy czyszczeniu srebrnej biżuterii?

Zacznij proces – umieszczając swoją biżuterię pod czystą wodą. Zwilżenie jej zapewni, że zakupiony w hurtowni środek będzie lepiej penetrował powierzchnię. Pamiętaj, aby unikać wrzącej wody lub gorącej wody, zwłaszcza jeśli Twoja biżuteria zawiera delikatne kamienie szlachetne.

Drastyczne zmiany temperatury mogą powodować łatwiejsze pękanie kamieni. Może również powodować rozszerzanie się metalu, poluzowanie zapięć. Podczas płukania biżuterii użyj kuchennego sitka, aby przypadkowo nie wyrzucić żadnych części do ścieku. Następnie kieruj się wskazówkami producenta środka do czyszczenia biżuterii srebrnej, jaki zakupiłeś.