Motocykle

Motocykle używane – co warto wiedzieć

W dzisiejszych czasach motocykle używane mają bardzo wielu zwolenników i to nie tylko z powodu bardzo atrakcyjnej ceny. Motoryzacja rozwija się w naszym kraju bardzo szybko , dlatego też z roku na rok znacząco poprawia się jakość używanych maszyn. Godna pochwały jest także kompleksowa obsługa po sprzedaży i coraz lepsze warunku zakupu używanych aut. Wystarczy odwiedzić porządny portal motoryzacyjny albo serwis z ogłoszeniami i bez żadnego większego problemu można natrafić na ciekawe maszyny.

Jak kupić używany motocykl

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby nie czekać na posezonowe promocje. Jeżeli mamy sprzęt w bardzo dobrym stanie, to utrzyma on swoją cenę niezależnie od pory roku. Uważać należy przede wszystkim na motocykle z krajów o bardzo wilgotnym klimacie. Mowa tutaj przede wszystkim o Wielkiej Brytanii i Holandii. Ślady działania niekorzystnych warunków atmosferycznych można bardzo szybko zlikwidować przed sprzedażą motoru, ale niestety po pewnym czasie szybko wychodzą.

Sygnały alarmowe

Głównym sygnałem alarmowym powinien być niedziałający immobiliser, zwłaszcza jak mówimy o fabrycznym sprzęcie. Bardzo często przy dużych uszkodzeniach, ubezpieczalnie wydają tylko jeden kluczyk. Pamiętać należy również i o tym, aby nie obniżać ceny motocykla na umowie kupna-sprzedaży. Jeżeli odkryjemy na motocyklu wady ukryte i będziemy chcieli oddać sprzęt, to przy domaganiu się zwrotu pieniędzy będziemy mogli mieć poważny problem z odzyskaniem kwoty, którą w rzeczywistości zapłaciliśmy za motor.