Samochody

Autodetailing jako sposób na podniesienie wartości samochodu

Co to jest auto detailing?

Auto detailing to usługa polegająca na dokładnym czyszczeniu, pielęgnowaniu oraz nabłyszaniu samochodu, by wyglądał jakby właśnie wyjechał z salonu. Oprócz standardowego czyszczenia obejmuje również renowację konkretnych elementów auta. Do pojęcia auto detailingu możemy również przypiąć zabezpieczenie samochodu przed uszkodzeniem. Usługa ta jest praktycznie za każdym razem wykonywana przez specjalistę, który stosuje sprawdzone techniki przywracania pojazdu do fabrycznej świeżości.

Auto detailing – zabezpieczenie samochodu

W ramach usługi auto detailingu można wykonać zabezpieczenie lakieru. Jedną z metod zabezpieczenia lakieru samochodowego jest zastosowanie powłoki ceramicznej, która skutecznie chroni samochód przed negatywnymi działaniami przyrody. Warto również zabezpieczyć swój samochód folią ochronną PPF, która jest w stanie najlepiej ochronić nasz samochód chociażby przed drobnymi zarysowaniami czy przed odpryskami po ptasich odchodach. Nie trzeba oklejać od razu całego samochodu – można okleić konkretne elementy karoserii. Jeżeli chodzi o tańsze opcje zabezpieczenia samochodu warto zapoznać się również z powłoką kwarcową, która jest znacznie tańszym rozwiązaniem od powłoki ceramicznej, natomiast nie jest on tak trwały jak wcześniej wymieniona powłoka ceramiczna. Jeżeli chodzi o podstawową ochronę lakieru to warto zwrócić uwagę na zastosowanie twardego wosku, który nadaje samochodowi głębie koloru.

Cena usługi auto detailingu

Cena usługi auto detailingu jest uzależniona od wielu czynników, począwszy od wielkości samochodów, kończąc na jakości zastosowanych materiałów. Biorąc pod uwagę wszystkie prace związane z auto detailingiem to cena ich może zaczynać się od kilkuset złotych, a kończyć nawet na kilkunastu tysiącach za kompleksową usługę. Aby dowiedzieć się jakie są ceny poszczególnych działań skontaktuj się ze specjalistami ze strony Promomoto.pl.