Windykacja należności – czy warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Nikt nie pracuje za darmo i to samo dotyczy windykatorów. Podczas gdy windykatorzy mogą pobierać opłaty za swoje usługi na różne sposoby, zwykle pobierają prowizję. Jeśli nie uda im się pobrać opłaty, nie zostanie pobrana żadna opłata, ale jeśli inkasentowi się powiedzie, inkasent otrzyma procent kwoty pobranej z tytułu opłaty – zwykle 20-30%. Z oczywistych względów im wyższe zadłużenie, tym prowizja za usługę, jaką jest windykacja należności jest bardziej negocjowalna.

Dlaczego profesjonalna windykacja należności jest tego warta?

Usługi windykacyjne mają złą reputację. Niestety, jest to zasłużona reputacja, ponieważ branża jest pełna nieuczciwych agencji windykacyjnych i nieuczciwych pracowników. Niemniej jednak, jeśli dobrze się rozeznasz w temacie, znajdziesz grupę renomowanych agencji jak https://www.fluence.com.pl/, które oferują bardzo pomocne usługi, gdy w grę wchodzi windykacja należności i pracują nad tym, by odbudować reputację branży.

Dlaczego lepiej zadzwonić po windykatora, a nie prawnika?

Zgłoszenie dłużnika do biur kredytowych i groźba tego jest bardzo, bardzo skuteczną techniką windykacji. Windykatorzy robią to cały czas, a prawnicy bardzo rzadko to robią. Windykatorzy świetnie sprawdzają się w prowadzeniu rachunków, dzwonieniu do dłużników, kontaktowaniu się z dłużnikami, wielokrotnym kontaktowaniu się z dłużnikami za pomocą listów i telefonów, a także w odnajdywaniu się obietnicach zapłaty dłużników.

Adwokaci są są dobrzy w wnoszeniu pozwów i prowadzeniu sporów sądowych (w każdym razie większość z nich). Nie zajmują się ciągłym wzywaniem dłużników, wzywaniem od nich obietnic płatności itp. a czasami jednak to wszystko, czego potrzebujesz, aby Twój dług został spłacony. Komornicy mogą prowadzić szczere rozmowy z dłużnikami. Adwokaci jednak prawie zawsze powodują, że strony przeciwne się stresują i zamykają komunikację.

Każda sytuacja będzie inna, dlatego właśnie ostatecznie to do Ciebie należy decyzja, które rozwiązanie będzie najlepsze w danych okolicznościach i sprawi, że ten finansowy problem będziesz mieć z głowy.

Pozostałe

Relaksujące meble do salonu

Chętnie po pracy i innych trudnych obowiązkach dnia codziennego odpoczywamy w zaciszu swojego domu. Robimy to jednak tym chętniej, im lepsze są rzeczy, które się w nim znajdują. Na niewygodnym siedzeniu niezbyt odpoczniemy. Dobrze więc posiadać rozwiązania takie jak worki sako, które są nowoczesne pod względami technologicznymi, ale również stylistycznie doskonale wkomponują się w niejedną […]

Jak prawidłowo czyścić srebrną biżuterię?

Pomimo swojej wszechstronności srebro jest metalem delikatnym w porównaniu z wieloma powszechnie używanymi metalami – może szybko ucierpieć przez nalot, plamy lub rysy. Wiele osób unika czyszczenia srebrnych elementów, z racji tego, iż ten metal jest tak delikatny, a nalot wydaje się tak nieodwracalny. Jednak każda dobra hurtownia srebrna podkreśla, jak ważne jest prawidłowe czyszczenie. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *