Motocykle

Na co zwrócić uwagę wybierając motor

Zakup swojego pierwszego motocykla wcale nie jest zadaniem takim prostym jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na naszym rynku dostępnych jest wiele godnych polecenia modeli, dlatego też wybranie tego najlepszego może przysporzyć wiele problemów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę

, aby wybrać motor, który nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie.

Idealna konstrukcja motocykla

Głównymi parametrami, na które powinni zwracać szczególną uwagę początkujący motocykliści jest masa i wysokość kanapy. Jak łatwo się domyśleć zbyt duża waga motocykla może początkującym kierowcom sprawiać mniejsze lub większe problemy przy manewrowaniu w zakorkowanym mieście albo na parkingu. Problemem może okazać się nawet wprowadzanie sprzętu na podjazd albo do garażu. Specjaliści od motoryzacji zalecają, aby pierwsza maszyna ważyła około 190 kg. Aby sprawdzić dokładną wagę interesujących nas modeli warto odwiedzić porządny portal motoryzacyjny albo stronę internetową danego producenta.

Wysokość siedzenia ma znaczenie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że wysokość siedzenia ma praktycznie takie samo znaczenie, co waga jednośladu. Siadając na nowym motocyklu stopy powinny mieć zapewniony dobry kontakt z podłożem. Warto sprawdzić także czy mamy bezproblemowy dostęp do kierownicy. W wielu sytuacjach podczas hamowania z małą prędkością trzeba będzie podeprzeć się nogą, dlatego też warto wybrać sprzęt, który umożliwia swobodne oparcie buta. Niestety podparcie się na palcach i bardzo ciężka maszyna może skończyć się dla nas bolesnym upadkiem. Motoryzacja w naszym kraju rozwija się w bardzo szybkim tempie , dzięki czemu każdy odnajdzie taki model, które w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania.