Motocykle

Motocykle używane – co warto wiedzieć

W dzisiejszych czasach motocykle używane mają bardzo wielu zwolenników i to nie tylko z powodu bardzo atrakcyjnej ceny. Motoryzacja rozwija się w naszym kraju bardzo szybko , dlatego też z roku na rok znacząco poprawia się jakość używanych maszyn. Godna pochwały jest także kompleksowa obsługa po sprzedaży i coraz lepsze warunku zakupu używanych aut. Wystarczy odwiedzić porządny portal motoryzacyjny albo serwis z ogłoszeniami i bez żadnego większego problemu można natrafić na ciekawe maszyny.

Jak kupić używany motocykl

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby nie czekać na posezonowe promocje. Jeżeli mamy sprzęt w bardzo dobrym stanie, to utrzyma on swoją cenę niezależnie od pory roku. Uważać należy przede wszystkim na motocykle z krajów o bardzo wilgotnym klimacie. Mowa tutaj przede wszystkim o Wielkiej Brytanii i Holandii. Ślady działania niekorzystnych warunków atmosferycznych można bardzo szybko zlikwidować przed sprzedażą motoru

, ale niestety po pewnym czasie szybko wychodzą.

Sygnały alarmowe

Głównym sygnałem alarmowym powinien być niedziałający immobiliser, zwłaszcza jak mówimy o fabrycznym sprzęcie. Bardzo często przy dużych uszkodzeniach, ubezpieczalnie wydają tylko jeden kluczyk. Pamiętać należy również i o tym, aby nie obniżać ceny motocykla na umowie kupna-sprzedaży. Jeżeli odkryjemy na motocyklu wady ukryte i będziemy chcieli oddać sprzęt, to przy domaganiu się zwrotu pieniędzy będziemy mogli mieć poważny problem z odzyskaniem kwoty, którą w rzeczywistości zapłaciliśmy za motor.