Motocykle używane – co warto wiedzieć

W dzisiejszych czasach motocykle używane mają bardzo wielu zwolenników i to nie tylko z powodu bardzo atrakcyjnej ceny. Motoryzacja rozwija się w naszym kraju bardzo szybko, dlatego też z roku na rok znacząco poprawia się jakość używanych maszyn. Godna pochwały jest także kompleksowa obsługa po sprzedaży i coraz lepsze warunku zakupu używanych aut. Wystarczy odwiedzić porządny portal motoryzacyjny albo serwis z ogłoszeniami i bez żadnego większego problemu można natrafić na ciekawe maszyny.

Jak kupić używany motocykl

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby nie czekać na posezonowe promocje. Jeżeli mamy sprzęt w bardzo dobrym stanie, to utrzyma on swoją cenę niezależnie od pory roku. Uważać należy przede wszystkim na motocykle z krajów o bardzo wilgotnym klimacie. Mowa tutaj przede wszystkim o Wielkiej Brytanii i Holandii. Ślady działania niekorzystnych warunków atmosferycznych można bardzo szybko zlikwidować przed sprzedażą motoru, ale niestety po pewnym czasie szybko wychodzą.

Sygnały alarmowe

Głównym sygnałem alarmowym powinien być niedziałający immobiliser, zwłaszcza jak mówimy o fabrycznym sprzęcie. Bardzo często przy dużych uszkodzeniach, ubezpieczalnie wydają tylko jeden kluczyk. Pamiętać należy również i o tym, aby nie obniżać ceny motocykla na umowie kupna-sprzedaży. Jeżeli odkryjemy na motocyklu wady ukryte i będziemy chcieli oddać sprzęt, to przy domaganiu się zwrotu pieniędzy będziemy mogli mieć poważny problem z odzyskaniem kwoty, którą w rzeczywistości zapłaciliśmy za motor.

Pozostałe

Jaka pojemność motocykla dla początkującego

Zgodnie z obecnymi przepisami ruchu drogowego każdy 16-latek może przystąpić do egzaminu na kategorię prawa jazdy A1, które upoważnia do prowadzenia motocykla o maksymalnej pojemności do 125 ccm oraz mocy do 11kW. Osoby pełnoletnie mogą oczywiście przystąpić do egzaminu na prawo jazdy A, które upoważnia do prowadzenia motocykli o dowolnej pojemności skokowej i bez ograniczenia […]

Porządne buty motocyklowe

W dzisiejszych czasach motoryzacja to nie tylko sprzęt, ale również odzież i niezbędne akcesoria, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze i zapewniają lepszy komfort w trakcie jazdy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które buty motocyklowe są godne polecenia i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie. Obuwie a rodzaj motocykla Jak powszechnie wiadomo wybór […]