Jaka pojemność motocykla dla początkującego

Zgodnie z obecnymi przepisami ruchu drogowego każdy 16-latek może przystąpić do egzaminu na kategorię prawa jazdy A1, które upoważnia do prowadzenia motocykla o maksymalnej pojemności do 125 ccm oraz mocy do 11kW. Osoby pełnoletnie mogą oczywiście przystąpić do egzaminu na prawo jazdy A, które upoważnia do prowadzenia motocykli o dowolnej pojemności skokowej i bez ograniczenia mocy silnika.

Dobry motocykl na start

Na początku warto postawić na mniejsze i słabsze maszyny, dzięki którym będzie można oswoić się z warunkami panującymi na drodze. Bardzo wielu początkujących motocyklistów kupuje maszyny, które tak naprawdę stanowią olbrzymie wyzwanie i nie pomagają w nabyciu odpowiednich technik i poprawnych odruchów na drodze. Osoby początkujące powinny poważnie zastanowić się nad popularną 250-tką albo 500-tką. Warto odwiedzić dobry portal motoryzacyjny, aby porównać oba modele i wybrać ten, który zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania.

O czym należy pamiętać

Przy zakupie nowego motocykla warto poważnie zastanowić się nad typem jego konstrukcji. Popularne maszyny sportowe mają na przykład bieżnik opon i pozycję kierownicy, która przystosowana jest do szybkiej jazdy na dobrych jakościowo drogach. Sprzęt ten nie spisze się najlepiej po kiepskiej i co gorsze dziurawej drodze. Motoryzacja to bardzo rozbudowany i rozległy sektor, dlatego też przy zakupie nowego motocykla należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, cenę i parametry techniczne. Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Pozostałe

Jakie są najpopularniejsze motory w Polsce

Wybór idealnego motocykla niestety nie należy do najłatwiejszych zadań nawet dla tych osób, których od dawna fascynuje motoryzacja. W dzisiejszych czasach przy wyborze motocykla coraz więcej osób kieruje się nie tylko popularnością danego producenta, ale zwraca uwagę także na wygodę i komfort podczas jazdy. Bardzo duże znaczenie ma również ilość zużywanego paliwa na 100 kilometrów. […]

Motocykle używane – co warto wiedzieć

W dzisiejszych czasach motocykle używane mają bardzo wielu zwolenników i to nie tylko z powodu bardzo atrakcyjnej ceny. Motoryzacja rozwija się w naszym kraju bardzo szybko, dlatego też z roku na rok znacząco poprawia się jakość używanych maszyn. Godna pochwały jest także kompleksowa obsługa po sprzedaży i coraz lepsze warunku zakupu używanych aut. Wystarczy odwiedzić […]