Jaka pojemność motocykla dla początkującego

Zgodnie z obecnymi przepisami ruchu drogowego każdy 16-latek może przystąpić do egzaminu na kategorię prawa jazdy A1, które upoważnia do prowadzenia motocykla o maksymalnej pojemności do 125 ccm oraz mocy do 11kW. Osoby pełnoletnie mogą oczywiście przystąpić do egzaminu na prawo jazdy A, które upoważnia do prowadzenia motocykli o dowolnej pojemności skokowej i bez ograniczenia mocy silnika.

Dobry motocykl na start

Na początku warto postawić na mniejsze i słabsze maszyny, dzięki którym będzie można oswoić się z warunkami panującymi na drodze. Bardzo wielu początkujących motocyklistów kupuje maszyny, które tak naprawdę stanowią olbrzymie wyzwanie i nie pomagają w nabyciu odpowiednich technik i poprawnych odruchów na drodze. Osoby początkujące powinny poważnie zastanowić się nad popularną 250-tką albo 500-tką. Warto odwiedzić dobry portal motoryzacyjny, aby porównać oba modele i wybrać ten, który zaspokoi nasze indywidualne oczekiwania.

O czym należy pamiętać

Przy zakupie nowego motocykla warto poważnie zastanowić się nad typem jego konstrukcji. Popularne maszyny sportowe mają na przykład bieżnik opon i pozycję kierownicy, która przystosowana jest do szybkiej jazdy na dobrych jakościowo drogach. Sprzęt ten nie spisze się najlepiej po kiepskiej i co gorsze dziurawej drodze. Motoryzacja to bardzo rozbudowany i rozległy sektor, dlatego też przy zakupie nowego motocykla należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, cenę i parametry techniczne. Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Pozostałe

Na co zwrócić uwagę wybierając motor

Zakup swojego pierwszego motocykla wcale nie jest zadaniem takim prostym jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na naszym rynku dostępnych jest wiele godnych polecenia modeli, dlatego też wybranie tego najlepszego może przysporzyć wiele problemów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać motor, który nie […]

Porządne buty motocyklowe

W dzisiejszych czasach motoryzacja to nie tylko sprzęt, ale również odzież i niezbędne akcesoria, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze i zapewniają lepszy komfort w trakcie jazdy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które buty motocyklowe są godne polecenia i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie. Obuwie a rodzaj motocykla Jak powszechnie wiadomo wybór […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *