Jak piec bezglutenowo?

Pieczenie bezglutenowe to coś więcej niż używanie różnych składników. Obejmuje również nowe techniki. Tradycyjne pieczenie to nauka ścisła, wykorzystująca znane od dawna techniki. Jednak jeśli w grę wchodzi żywność bezglutenowa, w grę wchodzi wiele nowych czynników i często kluczowe założenia standardowego wypieku nie mają już zastosowania. Oto kilka faktów dotyczących pieczenia bez glutenu, które należy znać, aby uzyskać wypieki o wyśmienitym wyglądzie i smaku.

Jak odmierzać mąkę bezglutenową do wypieków?

Większość domowych piekarzy odmierzając mąkę stosuje tradycyjnego odmierzania, ale nie działa to dobrze w przypadku bezglutenowej mąki i skrobi. Te mąki i skrobie są drobniejsze niż mąki pszenne, co utrudnia równomierne przełożenie ich do miarki.

Ponadto taka żywność bezglutenowa jest często sprzedawana w małych torebkach lub pudełkach, więc trudno jest manewrować miarką wewnątrz opakowania bez tworzenia bałaganu. Prostym rozwiązaniem jest użycie wagi i zważenie mąki zamiast polegania na wahających się pomiarach objętości. Zdecydowanie zaleca się używanie wagi do pieczenia przepisów bezglutenowych.

Czy żywność bezglutenowa w pieczeniu pozwoli uzyskać jednolitą teksturę?

Podczas gdy tradycyjne przepisy często ostrzegają przed nadmiernym mieszaniem, aby uniknąć tworzenia nieprzyjemnej struktury w delikatnych wypiekach (takich jak babeczki i ciasta), aby nie stały się gumowate, okazuje się, że jest odwrotnie w przypadku ciasta bezglutenowego. W rzeczywistości często próbujemy nadać ciastom bardziej jednolitą strukturę, aby lepiej wyrosły i były przyjemniejsze w konsumpcji, a także tworzyły dobre podparcie do innych składników ciast, takich jak jagody.

Przykładowo – bezglutenowe babeczki jagodowe mogą świetnie pokazać różnicę między nieutwardzonym ciastem a dobrze wymieszanym ciastem pod względem zarówno ogólnej wysokości, jak i możliwości równomiernego podtrzymywania jagód w całej babeczce. Warto to wiedzieć, aby ciasta bezglutenowe wyrosły naprawdę pięknie i były smaczne.

Pozostałe

Jak zadbać o porządek w domu

To właśnie w swoich domach i mieszkaniach spędzamy największą ilość czasu. Dywany są istotnym elementem wystroju w pokoju. Warto więc zapewnić im wspaniały, piękny wygląd. Jak to zrobić? Wystarczy, że regularnie zaczniemy wykonywać domowe porządki. Oczywiście aby wykonać wszystkie, tego typu prace, musielibyśmy mieć ogromną ilość wolnego czasu. Dlatego lepiej wspólnie z całą rodziną zająć […]

Praca dyplomowa

Odpowiednio starannie przygotowana praca dyplomowa powinna przykuwać uwagę recenzującej ją osoby już na wstępie dobrze napisaną stroną tytułową. Koniecznie znaleźć powinien się na niej tytuł dzieła napisany w języku polskim, a pod nim jego tłumaczenie na język angielski. Bardzo ważnymi informacjami przy pisanie prac są też nazwa wydziału studiów, kierunku, rodzaj i poziom studiów, numer […]