Samochody

Jak ocenić stan techniczny samochodu

Przy zakupie używanego samochodu w pierwszej kolejności warto zwrócić szczególną uwagę na ślady korozji. Pamiętać należy o tym, że nawet najmniejsze punkty korozyjne bardzo szybko zaczną się powiększać. Najgorsza jest oczywiście korozja, która wychodzi spod świeżego lakieru. Jest to wyraźny sygnał, że dotychczasowi właściciele danego auta walczyli z korozją albo po prostu próbowali ją ukryć. Najlepiej całe auto obejrzeć od spodu. Przydać może tutaj się podnośnik.

Zardzewiałe podwozie

Przy zakupie droższego auta warto zwrócić uwagę nie tylko na obecność korozji, ale również na ogólny stan oraz jakość lakieru. Mowa tutaj między innymi o odpryskach nowszej warstwy, osiadającej szpachli albo widocznych śladach po polerowaniu powierzchni pod lakierem. Zdecydowana większość aut, która sprowadzana jest do Polski wymaga większych lub mniejszych poprawek blacharskich i lakierniczych. Wszelkie ślady napraw blacharskich w żadnym wypadku nie można traktować jako defekt kosmetyczny, ale jako potencjalne miejsce, które będzie szybko rdzewieć.

Auta w Polsce

Polska motoryzacja jest w coraz lepszej kondycji i na naszych drogach coraz rzadziej można spotkać bardzo stare auta. Coraz więcej naszych rodaków inwestuje w nowe samochody prosto z salonu

, ale w dalszym ciągu przy kupnie auta z tzw. „drugiej ręki” można natrafić na oszustów.

Gdzie znaleźć dobrego sprzedawcę

Uważać należy przede wszystkim na aukcjach internetowych, gdzie niestety jest najwięcej oszustów, którzy polują na mało obeznanych kierowców w motoryzacji. Godne uwagi są przede wszystkim sprawdzone komisy, które mogą pochwalić się dobrą renomą. Przed zakupem auta warto odwiedzić portal motoryzacyjny na którym można znaleźć opinie kierowców o poszczególnych komisach.